Oko w oko z młodzieżą

Data: 06-06-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Oko w oko z młodzieżą
W spotkaniach z uczniami zespołów szkół w Szydłowie i Starej Łubiance uczestniczył w poniedziałek, 5 czerwca Eligiusz Komarowski, starosta pilski. Drugim z gości poniedziałkowego spotkania był Dariusz Chrobak, wójt gminy Szydłowo. Szkolne wizyty zorganizował Adam Jasiak, radny gminy Szydłowo, sprawujący jednocześnie funkcję przewodniczącego Komisji Budżetu, Infrastruktury i Rozwoju. Spotkania odbyły się w ramach cieszącego się dużą popularnością cyklu „Oko w oko z VIP”.
- Bardzo chętnie skorzystałem z zaproszenia i z przyjemnością podzieliłem się wiedzą w zakresie funkcjonowania samorządu powiatowego. Zauważyłem, że wielu uczniów żywo interesuje temat samorządności. Grupa młodzieży rozmawiała ze mną jeszcze w kuluarach, dopytując zwłaszcza o możliwość założenia stowarzyszenia, która, oczywiście w Starostwie istnieje. Jeżeli będzie taka potrzeba, na pewno znajdę czas, aby w kolejnych tego typu spotkaniach również uczestniczyć – zapewnił starosta Eligiusz Komarowski.
- Głównym celem wizyty obu gości była prezentacja zadań, jakie na poziomie gminy i powiatu realizują wójt i starosta, a także innych szczegółów dotyczących pracy samorządu. Spotkanie odbyło się w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie. Z pewnością organizacja takich przedsięwzięć ma sens. Na początku przyszłego roku szkolnego planujemy kolejną edycję „Oko w oko z VIP”. Tym razem bohaterami dyskusji będą posłowie z okręgu pilskiego – poinformował radny Adam Jasiak.